اوقات شرعی
 • یکشنبه،11 خرداد 1399
 • ورود
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر : روابط عمومی شهرداری منطقه 2
    تعداد بازدید: 21
    کد: 197868
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۹/۰۳/۰۱
    معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خبرداد:

    رفع مشکلات طرح پهنه خین عرب نیازمند برگزاری جلسه با نهادهای مرتبط با طرح است

    معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد گفت: با توجه به اینکه پهنه 300 هکتاری خین عرب در طرح جامع برای صنعت سبک گروه الف مصوبه دارد، باید جلسه‌ای با معاون عمرانی استاندار و اداره محیط‌زیست و سایر دوستانی که با این موضوع دارای مساله هستند، برگزار و مشکلات موجود رفع شود.
    رفع مشکلات طرح پهنه خین عرب نیازمند برگزاری جلسه با نهادهای مرتبط با طرح است

     به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین‌نژاد در خصوص برگزاری جلسه بررسی طرح پهنه خین عرب که روز گذشته برگزار شده بود، اظهار کرد: با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از این منطقه صورت گرفت، براساس پهنه 300 هکتاری خین عرب، طرح ساماندهی این منطقه به مشاور داده شد. این طرح سالیان سال است که ناتمام مانده و بنا است برای جانمایی دو رکن اساسی یعنی صنایع و محیطزیست جلسه‌ای برگزار شود.
    وی افزود: جانمایی صنایع سبک مربوط به فاز قبل بوده که از سال‌های 75 تاکنون در این منطقه صورت گرفته است، در حال حاضر حدود 75 درصد از 300 هکتار آن، شکل گرفته و معابر آن به تایید سازمان ترافیک شهرداری رسیده اما عملا در تصویب کمیسیون زیربنایی، با مقاومت کارشناسی محیط‌زیست و صنایع کوچک همراه بوده است.
    حسین‌نژاد خاطرنشان کرد: استقرار آن‌ها در طرح جامع به عنوان یک طرح بالادستی تصویب شده اما اینکه چه تمهیدات محیط‌زیستی در آن باید لحاظ شود، نیازمند پیشنهاد در کارگروه کمیسیون زیربنایی است تا مصوبه لازم برای آن اخذ شود که این موضوع برای همیشه تعیین تکلیف شود.
    وی اضافه کرد: به این دلیل که مدیرکل راه و شهرسازی هرگونه پاسخگویی بدون مصوبه کمیسیون زیربنایی را ممنوع کرده بود، در این جلسه به شهردار منطقه اعلام شد تا پاسخگویی متوقف شود تا راهبرد و نحوه پاسخگویی با نظر مسئولان استانی مشخص شود.

    تعداد بازدید: 21
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر