5°C 
اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی منطقه 2
    تعداد بازدید: 494
    کد: 104803
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۵/۰۵/۲۵

    جلسه ساماندهی انبارهای ضایعات و رفع نقاط حادثه خیز در منطقه 2

    در این راستا جهت ساماندهی مشاغل مزاحم ، پهنه 300 هکتاری خین عرب در قالب چهار بخش جهت مشاغل خودرویی، صنایع چوب ، صنایع فلزی و آهن آلات تعیین شده است که در حال احداث می باشد.
     جلسه ساماندهی انبارهای ضایعات و رفع نقاط حادثه خیز در منطقه 2

    جلسه ای با موضوع جمع آوری وساماندهی انبارهای ضایعات و رفع نقاط حادثه خیز با حضور سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد در منطقه دو برگزار گردید.
    به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو مشهد، محمدرضا قلندر شریف در این جلسه اظهار داشت: وجود انبارهای ضایعاتی نه تنها باعث بروز مشکلات جدی برای ساکنان می شود و سلامت شهروندان را تهدید می کند، بلکه سبب آتش سوزی و بر جای گذاشتن خسارات های مالی فراوان نیزمی شود.
    وی افزود: در همین راستا 18 واحد از انبارهایی که به لحاظ بهداشتی مشکل داشتند پلمپ شدند و تلاش برای جمع آوری و حذف بقیه انبارهای مشکل ساز و خطر آفرین در سطح منطقه با جدیت ادامه دارد.
    قلندر همچنین درخصوص ساماندهی مشاغل مزاحم و اقدامات منطقه دو در این زمینه خاطرنشان کرد: در این راستا جهت ساماندهی مشاغل مزاحم ، پهنه 300 هکتاری خین عرب در قالب چهار بخش جهت مشاغل خودرویی، صنایع چوب ، صنایع فلزی و آهن آلات تعیین شده است که در حال احداث می باشد.
    وی ادامه داد: در همین راستا پروژه مجتمع شرکت تعاونی توانا افتتاح شده است و همچنین مجتمع فجر طبرسی و پروژه شرکت تعاونی سامان اوج در مراحل نهایی ساخت می باشند که کلیه موارد فوق جهت ساماندهی مشاغل مزاحم خودرویی و در محدوده خین عرب واقع هستند.
    شهردارمنطقه دو مشهد درخصوص جمع آوری دامداری های غیر مجاز اظهار کرد: طبق دستور مقام قضایی و توسط واحد سد معبرمنطقه در مورد 18 مورد دامداری غیر مجاز اعمال قانون صورت گرفته و 3 مورد پلمب شده است که با هماهنگی مرکز بهداشت و دامپزشکی به کشتارگاه انتقال داده شدند.
    قلندر با بیان اینکه نقاط حادثه خیز در منطقه شناسایی شده است و درصدد رفع آن هستیم، گفت: چهار پل عابر پیاده در بلوارهای توس، فردوسی و فرامرز عباسی در حال تجهیز شدن به آسانسور هستند.
    وی از اصلاح هندسی میدان بوعلی خبرداد و افزود: همچنین نصب تجهیزات ترافیکی، اجرای سرعتگیر و اجرای خط کشی محوری در معابر مختلف منطقه صورت گرفته است.
    قلندر بابیان اینکه یکی از محروم ترین مناطق شهری محدوده اسماعیل آباد است ، تصریح کرد: به علت بحث های امنیتی و اجتماعی موجود در این منطقه ،شهرداری 2 هزار مترمربع زمین را به احداث پاسگاه به نیروی انتظامی و 3هزار مترمربع زمین برای احداث مجتمع فرهنگی – ورزشی به سپاه واگذار کرده است.
    در ادامه آقای هادی شریعت یار، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با تشکر از شهرداری منطقه 2 درخصوص فعال بودن در حوزه ایمنی و رفع نقاط حادثه خیز معابر اظهار کرد: حوزه تصادفات و پیشگیری ، حوزه ای بسیار ویژه و مهمی است که آحاد جامعه درگیر آن هستند و یکی از دغدغه های مسوولان است.
    وی خاطرنشان کرد: طرحی در حوزه تصادفات اعلام شده است مبنی بر اینکه بلواری در شهر و یک مسیر ورودی و خروجی برون شهری به صورت پایلوت مشخص شود که بتوان قوانین راهنمایی ورانندگی را بصورت کامل و ویژه در آن اجرا کنیم.
    شریعت یار تصریح کرد: این جلسه بر اساس دستوری مبنی بر ساماندهی و جمع اوری انبارهای ضایعاتی تشکیل شده است که مشکلات و تبعات زیادی از قبیل بهداشتی و زیست محیطی دارند و همچنین وقوع جرم به خصوص سرقت را تسهیل می کنند.
    وی ادامه داد: مساعدت قضایی را تاجایی که قانون اجازه دهد در جهت همکاری با شهرداری ها در خصوص اعمال قانون انجام خواهیم داد.
    شایان ذکر است ، سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب مشهد به همراه مسوولین شهرداری منطقه دو از بلوار کشاورز، منطقه اسماعیل اباد و پروژه های ساماندهی مشاغل مزاحم بازدید کردند.

    تعداد بازدید: 494
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر