اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی منطقه 2
    تعداد بازدید: 131
    کد: 141744
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۰۹/۱۴
    شهردار منطقه 2 مشهد در نشست خبری:

    هفته آینده؛ دومین دوره مسابقات لیگ کشتی محلات مشهد آغاز می‌شود

    نتیجه سرمایه‌گذاری و پایه‌گذاری کشتی محلات در رده‌های سنی پایین، موفقیت مشهد در کسب رتبه سوم لیگ کشتی محلات کشور بود که این رتبه برای اولین بار کسب شد.
    هفته آینده؛ دومین دوره مسابقات لیگ کشتی محلات مشهد آغاز می‌شود

     شهردار منطقه 2 مشهد گفت: هفته آینده دومین دوره مسابقات لیگ کشتی محلات مشهد آغاز خواهد شد.
    به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری منطقه دو مشهد، محمدرضا قلندرشریف با بیان این مطلب در نشست خبری با اصحاب رسانه که با موضوع «دومین دوره مسابقات لیگ کشتی محلات مشهد، یادواره پهلوان احمد وفادار» در محل ساختمان شهرداری منطقه 2 برگزار شد، اظهار کرد: با هدف ایجاد زمینه مناسب برای استعدادیابی و رشد نونهالان و نوجوانان و فراهم آوردن زمینه برای ارتقای آنان مسابقات لیگ کشتی محلات مشهد از سال گذشته شروع شده و دومین دوره از این مسابقات پنجشنبه شانزدهم آذرماه استارت خواهد خورد و هفته آینده نیز به طور رسمی در مجموعه شهید بهشتی افتتاح خواهد شد.
    وی با بیان اینکه امسال 12 تیم از رده نونهالان و 12 تیم از رده نوجوانان در این مسابقات شرکت کردند، افزود: سال گذشته نیز با هم‌افزایی شهرداری مشهد و سازمان تربیت‌بدنی و حضور گرم پیشکسوتان عرصه کشتی، مسابقات در 2 رده نونهالان با حضور 16 تیم و نوجوانان با 12 تیم به مدت 5 هفته برگزار شد.
    شهردار منطقه 2 مشهد ابراز کرد: نتیجه سرمایه‌گذاری و پایه‌گذاری کشتی محلات در رده‌های سنی پایین، موفقیت مشهد در کسب رتبه سوم لیگ کشتی محلات کشور بود که این رتبه برای اولین بار کسب شد.
    قلندر با اشاره به اینکه لیگ کشتی در مشهد 17 سال به تعطیلی کشیده شده بود، گفت: سال گذشته پیشنهاد لیگ کشتی نونهالان از سوی شهرداری مشهد ارایه شد و کار با قوت پیگیری و ادامه یافته است.
    وی با ابراز امیدواری از درخشش نونهالان و نوجوانان مشهدی در این مسابقات، اظهار کرد: عمده کشتی‌گیران مطرح کشور، مشهدی هستند و امیدواریم با درخشش استعدادهای جوان در این عرصه، خاطرات همه مشهدی‌ها در این خصوص زنده شود.
    اعلام آمادگی در برگزاری لیگ کشتی فرنگی
    شهردار منطقه 2 مشهد با اعلام آمادگی در برگزاری لیگ کشتی فرنگی در دو رده نونهالان و نوجوانان، بیان کرد: چند سالی است که لیگ کشتی فرنگی جایگاه ویژه‌ای پیدا کرده و آمادگی خود را در برگزاری این لیگ در کشتی فرنگی اعلام می‌کنیم.
    قلندر به استعدادیابی ورزشی در رده‌های سنی 4 تا 6 سال اشاره کرد و گفت: این مهم با همکاری مهدکودک‌ها طی سال گذشته اجرایی شد و در نتیجه آن 30 استعداد ورزشی شناسایی گردید.
    وی افزود: کارگروهی نیز ویژه پارک‌های بومی محلی به صورت پایلوت در سطح منطقه در حال شکل‌گیری است که 8 هزار نفر از شهروندان در این طرح ثبت‌نام کردند.
    احداث 2 مجموعه آبی در سطح منطقه 2
    شهردار منطقه 2 مشهد در ادامه به برگزاری مسابقات ورزشی محلات در 16 رشته اشاره کرد و گفت: این مسابقات در قالب المپیادهای ورزشی والیبال، فوتسال، فوتبال، هندبال، بسکتبال، پینگ پنگ جانبازان و معلولان و غیره برگزار شد.
    قلندر به برگزاری 100 همایش ورزشی تفریحی در سطح منطقه 2 اشاره کرد و ادامه داد: کوهپیمایی و دوچرخه سواری نیز از جمله همایش‌هایی بود که در قالب این همایش برگزار شد.
    شهردار منطقه 2 مشهد به احداث 2 مجموعه آبی در توس 33 و بولوار شفا اشاره کرد و توضیح داد: از دیگر اقدامات در راستای گسترش فرهنگ ورزش محوری می‌توان به نصب 150 ایستگاه وسایل بدنسازی پارکی، تجهیز 50 مسجد به وسایل ورزشی و ایجاد 20 پایگاه ورزشی محله ویژه بانوان در مساجد، مدارس و مجتمع‌های ورزشی نام برد.
    قلندر با اشاره به اعتماد و اطمینان شهروندان مشهدی به شهرداری در استفاده از سالن‌های ورزشی، گفت: 6 سالن ورزشی نیز با همکاری سپاه و بسیج در بولوار هدایت جنب پارک حجاب، توس 35، توس 63، بولوار نجف 29 با ارائه خدمات ارزان‌قیمت راه‌اندازی و بهره‌برداری خواهد شد.

    تعداد بازدید: 131
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر