اوقات شرعی
 
     
   • بخشهای خبری
   •  
    منبع خبر : اداره روابط عمومی منطقه 2
    تعداد بازدید: 56
    کد: 146795
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۶/۱۱/۳۰

    جلوگیری از 3723 مورد تخلفات ساختمانی در منطقه 2

    3015 مورد نیز پیگیری موارد فک پلمپ و تحویل به مراجع قضایی را داشته ایم.
    جلوگیری از 3723 مورد تخلفات ساختمانی در منطقه 2

     شهردار منطقه 2 مشهد از جلوگیری 3723 مورد تخلفات ساختمانی و اجرای 22 مورد رای قلع بنا از ابتدای سال جاری تا اول بهمن ماه در منطقه خبرداد.
    به گزارش اداره روابط عمومی شهرداری منطقه 2 مشهد، جلال قربانی ضمن اعلام این خبر افزود: برخورد با ساخت و سازهایی که جدای از تضییع حقوق قانونی سایر شهروندان باعث ایجاد ضرر و زیان و تبعات اجتماعی حاصل از برخورد قانونی می گردد وظایف شهرداری ها به عنوان متولیان شهر می باشد.
    وی ساخت و ساز را یک نیاز قلمداد کرد و از آمادگی منطقه جهت حمایت از این موضوع بر اساس قوانین خبرداد و گفت: شهرداری ها به نسبت سایر ارگانها وظایف بیشتری را ارائه می نمایند که از جمله آنها کنترل و نظارت بر ساخت و سازهاست و به عنوان متولی شهر در صدد جلوگیری و برخورد قانونی با موارد غیر مجازهستند.
    قربانی ضمن اشاره به تبعات اجتماعی و ضررهای اقتصادی حاصل از اجرای رای قلع بنا از تمامی شهروندان تقاضا کرد در خرید هرگونه ملک و ساختمان حتما ضمن مشاوره با شهرداری با روئیت پروانه و پایانکار ساختمان از صحت و سقم آن مطلع گردند.
    وی به 22 مورد رای قلع بنای ساختمانهای دارای تخلف ساختمانی اشاره کرد و از 6281 مورد صدور اخطار ،1820 مورد جمع آوری ابزار و مصالح و از 62 مورد جمع آوری دیوار تخریب پی غیر مجاز در این بازه زمانی خبر داد و گفت :3015 مورد نیز پیگیری موارد فک پلمپ و تحویل به مراجع قضایی را داشته ایم.
    شهردار منطقه 2 همچنین به 6506 پیگیری پلمپ واحدهای غیرمجاز اشاره کرد و از رسیدگی به 527 ابلاغ آراء کمیسیون ماده صد خبر داد.
    قربانی به مشکلاتی همچون عدم امکان رفت و روب مناسب، جمع آوری زباله به جهت پارک خودروها در معابر که ناشی از عدم تامین پارکینگ از سوی مالکین بوده است اشاره کرد و افزود: 139 موردرسیدگی به عدم تامین فضای مناسب پارکینگ وابلاغ قانونی درسال گذشته صورت گرفته است.

     

    تعداد بازدید: 56
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    0 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر