فهرست طبقات
سه شنبه, ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ ۱۳:۲۷ ۹۶۹
طبقه بندی:
  • روابط عمومی
  • اخبار مهم
  • اپلیکیشن
چچ
2LTZh9ix2K/Yp9ixINmF2YbYt9mC2YcgMiDZhdi02YfYryDYr9ixINio2LHZhtin2YXZhyDYstmG2K/ZhyDYsdin2K/ZitmI2YrZiiAi2q/Zgdiq2q/ZiNmKINi02YfYsSDYqNmH2LTYqiIg2K7YqNixINiv2KfYrzog2KfYrtiq2LXYp9i1IDMwMCDZhdmK2YTZitin2LHYryDYsdmK2KfZhCDYp9i52KrYqNin2LEg2KjYsdin2Yog2LPYp9mF2KfZhtiv2YfZiiDYrdin2LTZitmHINi02YfYsSDYr9ixINmF2YbYt9mC2YcgMiDYtNmH2LEg2YXYtNmH2K8g

شهردار منطقه 2 مشهد در برنامه زنده رادیویی "گفتگوی شهر بهشت" خبر داد: اختصاص 300 میلیارد ریال اعتبار برای ساماندهی حاشیه شهر در منطقه 2 شهر مشهد

یکی از مجهزترین و بزرگترین پارک‌های شهر در منطقه 2 شهری واقع در انتهای بولوار هدایت با نام پارک حجاب که تاسیسات، امکانات و خدمات مطلوبی در این مکان برای بانوان پیش‌بینی شده است.

شهردار منطقه 2 مشهد با تاکید بر لزوم فراهم شدن زیرساخت‌های شهر گفت: بیش از 300 میلیارد ریال اعتبار به منظور ساماندهی حاشیه شهر تا پایان سال جاری اختصاص داده شده است.
به روابط عمومی شهرداری منطقه دو مشهد ، محمدرضا قلندر شریف در برنامه زنده رادیویی "گفتگوی شهر بهشت" که از محل مسجد عمار یاسر واقع در فرامرز عباسی پخش شد، افزود: شهروندان انتظار دارند با فرصت و جمعیت ویژه شهر مشهد به عنوان یک کلان‌شهر مدیریت خاصی داشته باشد، حدود 3 میلیون جمعیت ثابت دارد و سالانه 25 میلیون نفر زائر را مورد پذیرایی قرار می‌دهد لذا باید خدمات در آن جهادی ارائه شود.
وی خاطر نشان کرد: منطقه 2 شهرداری مشهد 5 هزار هکتار وسعت دارد که در آن 500 هزار نفر جمعیت دارد.
وی تصریح کرد: یکی از مجهزترین و بزرگترین پارک‌های شهر در منطقه 2 شهری واقع در انتهای بولوار هدایت با نام پارک حجاب که تاسیسات، امکانات و خدمات مطلوبی در این مکان برای بانوان پیش‌بینی شده است.
قلندر در خصوص موضوع سدمعبر گفت: سد معبر موضوع همیشگی است که باید شهروندان همکاری داشته باشند تا رعایت گردد و مزاحمتی برای شهروندان ایجاد نشود.
شهردار منطقه 2 مشهد در خصوص فضای سبز منطقه بیان کرد: آبیاری درخت‌های حاشیه خیابان‌ها و بلوارها با آبیاری تحت فشار است و مقدور نیست تا درخت‌های داخل کوچه‌ها با این سیستم آبیاری شود ضمن اینکه این موضوع مشارکت شهروندان را می‌طلبد.
وی گفت: محروم‌ترین سرانه فضای سبز را در منطقه 2 شاهد هستیم چرا که بافت‌های فرسوده، حاشیه شهر و شرایط جغرافیایی سبب این علت شده است، ولی در این فرصت سرانه فضای سبز را از 2.7 به 3.3 متر رساندیم.
شهردار منطقه 2 مشهد اضافه کرد: شهرداری مشهد در قالب احداث 110 مسجد را با توجه به جمعیت شهر و کمبود مسجد در نواحی شهر را در دستور کار خود قرار داده است که از این تعداد 13 باب آن در منطقه 2 است که مساعدت‌هایی هم از سوی شهرداری به آن اعطا می‌شود.
قلندر اظهار داشت: با همکاری سپاه 6 سوله ورزشی فرهنگی در منطقه 2 احداث شده است که در اختیار جوانان و شهروندان منطقه قرار خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه ضوابط شهرسازی از سوی معاونت شهرسازی مشخص شده و بازنگری آن صورت گرفته که مناطق شهری، بر اساس آن اقدامات لازم را انجام می‌دهند، افزود: شهرداری‌های مناطق وظیفه پلمپ، برخورد و جریمه را دارند، در این موضوع قانون برای همه یکسان است، همچنین مساعدت‌های مطلوبی برای صدور پروانه ارائه شده تا از روند مطلوب ساخت و ساز در منطقه برخوردار باشیم.
شهردار منطقه 2 مشهد عنوان کرد: در حاشیه شهر موضوع کارآفرینی و اشتغال‌زایی را به صورت ویژه دنبال می‌کنیم تا مشکلات مادی و حاشیه‌ای از خانواده‌ها به دور باشد.
وی با تاکید بر اینکه نگاه ویژه‌ای به زیرساخت‌های شهر داریم که بزرگترین خدمت است، ادامه داد: یکی از مهم‌ترین آنها نگاه به توسعه حمل و نقل عمومی به ویژه قطارشهری است که در این راستا خادمان شهر به صورت شبانه‌روزی در حال فعالیت هستند تا این پروژه مهم هرچه زودتر به اتمام برسد.
قلندر در پایان گفت: با توجه به اینکه بودجه‌ای از دولت دریافت نمی‌کنیم لذا مشارکت شهروندان در اجرای پروژه‌های شهری و اداره شهر نقش بسزایی دارد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.6179453531901
Qt: 1.4987561702728