سه شنبه, ۰۵ اسفند ۱۳۹۹ ۱۰:۳۵ ۹
طبقه بندی: خدمات شهری
چچ
52اخطار به اصناف مزاحم

شهردار منطقه دو مشهد خبر داد:

52اخطار به اصناف مزاحم

در بهمن ماه 102مورد بازدید از مشاغل مزاحم توسط کارشناسان مربوط به این امر به عمل آمد. از این بین 52مورد اخطار اولیه بند 20برای مشاغل متخلف صادر شده است.

شهردار منطقه دو مشهد گفت: در بهمن ماه 102مورد بازدید از مشاغل مزاحم توسط کارشناسان مربوط به این امر به عمل آمد. از این بین 52مورد اخطار اولیه بند 20برای مشاغل متخلف صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو مشهد، حجت فرقانی در این مورد اینطور توضیح داد: در بهمن ماه 34رای بدوی صادر شده و در 15مورد واحدهای صنفی متخلف پلمب شدند.

این مقام مسئول افزود: در این مورد 39 اخطاریه 48ساعته پلمپ صادر شد. در این اخطاریه به این مشاغل فرصت داده ‌شد تا ظرف48ساعت نسبت به رفع تخلف موجود اقدام کنند تا واحد صنفیشان پلمب نشود. همچنین در 45مورد از کسبه متخلف برای رعایت مقررات تعهد گرفته شد.

بد نیست بدانید ماده‌ 55 قانون شهرداری‌ها دارای 28 بند است که به بیان وظایف این ابرسازمان‌ها پرداخته، بند 20 این ماده به جلوگیری از ایجاد و تأسیس تمامی اماکنی که به نحوی موجب بروز مزاحمت برای ساکنان شهر می‏شوند اختصاص دارد. رسیدگی به این موارد در وظایف شهرداری‌ها گنجانده شد. این ماده شهرداری‌ها را مکلف کرد تا از تاسیس کارگاه‌ها، گاراژهای عمومی، تعمیرگاه‌ها، مراکز دامداری و به طورکلی تمامی مشاغلی که برای ساکنان شهر ایجاد مزاحمت می‌کنند، جلوگیری کنند.

منبع: