فهرست طبقات
سه شنبه, ۱۷ فروردین ۱۴۰۰ ۱۱:۰۶ ۴۲
طبقه بندی: اخبار مهم
چچ
2KrZhdmE2YMgMTIzINm+2YTYp9mDINmF2LnYp9ix2LYg2KjYsdin2Yog2LPYp9mF2KfZhuKAjNiv2YfZiiDZg9in2YQg2KfYs9mF2KfYudmK2YTigIzYotio2KfYrw==

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد

تملک 123 پلاک معارض برای سامان‌دهی کال اسماعیل‌آباد

معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات انجام‌شده از سوی مدیریت شهری در راستای سامان‌دهی کال اسماعیل‌آباد گفت: تاکنون 123 پلاک معارض در بستر و حریم کال با توافق با مالکان تملک شده است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو به نقل از شهرآرا ،معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات انجام‌شده از سوی مدیریت شهری در راستای سامان‌دهی کال اسماعیل‌آباد گفت: تاکنون 123 پلاک معارض در بستر و حریم کال با توافق با مالکان تملک شده است.رضا خواجه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نائینی در جلسه هیئت اجرایی سامان‌دهی کال اسماعیل‌آباد که با حضور شهردار و فرماندار مشهد، فرمانده سپاه امام رضا(ع)، معاون دادستان مشهد، مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای، معاونان شهردار و جمعی از مدیران شهری برگزار شد افزود: با همکاری همه دستگاه‌ها اقدامات خوبی در راستای سامان‌دهی کال اسماعیل‌آباد انجام شده است.
وی با بیان اینکه سامان‌دهی کال و محدوده اسماعیل‌آباد سال گذشته یکی از دغدغه‌ها بود اضافه کرد: برهمین‌اساس طبق مصوبه شورای تأمین استان، هیئت اجرایی ویژه‌ای برای سامان‌دهی کال اسماعیل‌آباد تشکیل و پس از جلسات متعدد اقدامات اجرایی برای رفع تصرفات آغاز شد.
وی تصریح کرد: در مسیر کال اسماعیل‌‌آباد معارضات سنگینی از جمله 140 پلاک وجود داشت که تملک و رفع تصرف بیشتر معارضات با همکاری‌های بین بخشی بدون مشکل و با تفاهم با مالکان انجام شده است.معاون مالی و پشتیبانی شهرداری مشهد، ادامه داد: طبق قانون برای ساخت وسازهایی که در مسیر و حریم کال انجام شده نباید پولی به متصرفان پرداخت می شد اما با نگاه مثبت شورای تامین و شهرداری مشهد، برای تملک 123 پلاک به مساحت 2هکتار مبلغی حدود 38 میلیارد تومان به مالکان پرداخت شده است.
وی با اشاره به اینکه تنها چند پلاک در مسیر کال برای تملک باقی مانده که درحال انجام مذاکره هستیم گفت: اکنون بیشتر پلاک‌های تملک شده برای بدنه سازی کال تخریب شده است و مابقی نیز درحال تخریب هستند.
اجرای بدنه‌سازی یک کیلومتر از کال اسماعیل‌آباد
معاون عمران، حمل‌ونقل وترافیک شهرداری مشهد نیز در این جلسه گفت: تاکنون بیش از یک کیلومتر از کال اسماعیل‌آباد بدنه‌سازی شده است.
خلیل‌ا... کاظمی افزود: هم‌زمان با تخریب پلاک‌‌‌‌‌های معارض در مسیر اقدامات عمرانی برای بدنه‌سازی 1.5 کیلیومتر از کال اسماعیل‌آباد آغاز شد.
وی ادامه داد: از 1.5 کیلومتر مسیر کال اسماعیل‌آباد، تاکنون بیش از 1100 متر بدنه‌سازی شده است و تنها حدود 300 متر باقی‌مانده است که به سرعت در حال انجام است.

منبع:
آدرس کوتاه شده: