فهرست طبقات
یکشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ ۱۰:۲۳ ۱۴
طبقه بندی: فنی و عمران
چچ
پیشرفت فیزیکی 65 درصدی ساماندهی کال اسماعیل آباد

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد اعلام کرد؛

پیشرفت فیزیکی 65 درصدی ساماندهی کال اسماعیل آباد

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد،گفت: پروژه ساماندهی و بهسازی کال اسماعیل آباد اکنون از پیشرفت فیزیکی 65 درصدی برخوردار است.

به گزارش روابط عمومی شهرداری مطقه دو به نقل ازپایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، خلیل الله کاظمی با اشاره به اینکه ساماندهی کال و محدوده اسماعیل آباد یکی از دغدغه های شهر مشهد بود اضافه کرد: برهمین اساس طبق مصوبه شورای تامین استان، هیئت اجرایی ویژه ای برای ساماندهی کال اسماعیل آباد تشکیل و پس از جلسات متعدد اقدامات اجرایی برای رفع تصرفات آغاز شد.

وی اضافه کرد: در مسیر کال اسماعیل آباد معارضات سنگینی از جمله 140 پلاک وجود داشت که تملک و رفع تصرف بیشتر معارضات با همکاری های بین بخشی بدون مشکل و با تفاهم با مالکان انجام شده است.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد با اشاره به اینکه تنها چند پلاک در مسیر کال برای تملک باقی مانده که درحال انجام مذاکره هستیم، اظهارکرد: درحال حاضر بیشتر پلاکهای تملک شده برای بدنه سازی کال تخریب شده است و مابقی نیز درحال تخریب هستند.

کاظمی تصریح کرد: همزمان با تخریب پلاک های معارض در مسیر، اقدامات عمرانی برای بدنه سازی 1.5 کیلیومتر از کال اسماعیل آباد نیز آغاز شده است.

وی ادامه داد: اکنون از 1.5 کیلومتر مسیر کال اسماعیل آباد، بیش از 1400 متر بدنه سازی شده است و تنها حدود 100متر باقی مانده که به سرعت در حال انجام است.

معاون عمران، حمل ونقل و ترافیک شهرداری مشهد، با بیان اینکه در مجموع حدود 150 میلیارد تومان برای ساماندهی کال و تبدیل حاشیه کال اسماعیل آباد به فضای سبز و پارک خطی در نظر گرفته شده است، اظهارکرد: از این مبلغ حدود80 میلیارد تومان برای فضای سبز،30 میلیارد تومان برای بدنه سازی وکف سازی کال و 40میلیارد تومان نیزبرای تملک پلاک های در مسیرکال اسماعیل آباد هزینه خواهد شد.

کاظمی ادامه داد: طبق برنامه ریزی های انجام شده بدنه سازی و کف سازی کال اسماعیل آباد تا پایان خرداد ماه به پایان خواهد رسید و همزمان با آن نیز فضای سبز حاشیه کال که اکنون در حال طراحی است اجرا خواهد شد.

منبع: