چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۹ ۸
طبقه بندی: اخبار
چچ
MTIg2YfZg9iq2KfYsSDYp9iyINin2LHYp9i22Yog2LLYsdin2LnZiiDYr9ixINit2LHZitmFINmF2YbYt9mC2YcgMiDYotiy2KfYr9iz2KfYstmKINi02K8=

در منطقه دو صورت گرفت؛

12 هکتار از اراضی زراعی در حریم منطقه 2 آزادسازی شد

شهردار منطقه دو مشهد گفت: با پیگیری کمیته صیانت از حریم و دستگاه‌های متولی، اراضی کشاورزی که تغییر کاربری داده‌ بودند، شناسایی و با حضور مقام قضایی پهنه‌های مختلف زمین کشاورزی با مساحت حدود 12 هکتار در جاده کلات، اراضی روستای خرم‌آباد، مزرعه بهار معتمدی و اراضی کشاورزی مابین آن یعنی تمامی باغ ویلا‌های محدوده ذکر شده، اعاده به وضع سابق گشت.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو مشهد، حجت فرقانی اظهار کرد: در راستای حفاظت و صیانت از اراضی حریم شهر مشهد و جلوگیری از تغییرکاربری، تفکیک و ساخت‌وسازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی روزگذشته عملیات اعاده به وضع سابق در جاده کلات، اراضی روستای خرم‌آباد واقع در حریم شهر مشهد انجام شد.

وی افزود: این امر توسط کمیته صیانت از حریم شهر مشهد و با همکاری تمامی دستگاه‌های عضو این کمیته انجام شد. با پیگیری کمیته صیانت از حریم و دستگاه‌های متولی، اراضی کشاورزی که تغییر کاربری داده‌اند، شناسایی شدند. این اراضی اقدام به ویلاسازی، دیوارکشی، تغییر کاربری و... کرده بودند.

شهردار منطقه دو مشهد عنوان کرد: تمامی پهنه‌های مختلف زمین کشاورزی در جاده کلات، اراضی روستای خرم‌آباد، مزرعه بهار معتمدی و اراضی کشاورزی مابین آن یعنی شامل تمامی باغ ویلا‌های محدوده ذکر شده با مساحت حدود 12 هکتار اعاده به وضع سابق گشت.

فرقانی خاطرنشان کرد: متاسفانه برخی از هیئت امنای موقوفات نیز در تغییر سندهای موقوفه کاربری اراضی تعیین نقش دارند. در صورتی‌که تعیین کاربری اراضی موضوعی است که باید توسط اداره کل راه و شهرسازی انجام گیرد، همین موضوع باعث می‌شود افراد بدون آگاهی از موضوع مبادرت به خرید زمینی کنند که کاربری متفاوت از آنچه در اسناد وقفی توسط امین موقوفه نوشته شده، دارد و بعد دچار مشکل می‌شوند.

لازم به ذکر است؛ کاربری اراضی در حریم شهر، کشاورزی است. از شهروندان درخواست می‌کنیم که قبل از اقدام به خرید زمین، حتما استعلام‌های لازم در خصوص کاربری اراضی را از مراجع ذی‌ربط گرفته تا دچار مشکل نشوند.

جهت مشاهده تصاویرکلیک کنید .

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5853433609009
Qt: 1.3444576263428