چهارشنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۰ ۱۲:۳۳ ۹
طبقه بندی: اخبار
چچ
2KjZh9ix2YfigIzYqNix2K/Yp9ix2Yog2KfYsiDYstmK2LHar9iw2LEg2KLYstin2K/ZiiDYqNmHINis2KfZhtio2KfYsiDYr9ixINio2YfZhdmG

معاون عمران، حمل‌ونقل و ترافیک شهردار مشهد خبر داد:

بهره‌برداری از زیرگذر آزادی به جانباز در بهمن

عملیات ساخت دوربرگردان زیرگذر آزادی به جانباز در فرودین‌ماه امسال با بازه زمانی ده‌ماهه با هدف کاهش ترافیک دو طرف بولوار آزادی و پایان تصادفاتی که به‌دلیل دوبرگردان همسطح این بولوار ایجاد می‌شد، آغاز شد و آن‌طور که معاون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شهردار مشهد اعلام کرده است، این زیرگذر در بهمن‌ماه در اختیار شهروندان و زائران بارگاه رضوی قرار می‌گیرد.

خلیل‌ا... کاظمی با بیان اینکه دوربرگردان همسطحی که در بولوار آزادی، حدفاصل میدان استقلال تا میدان قائم(عج)، وجود داشت، سبب ایجاد ترافیک‌های شدید در دو طرف بولوار آزادی می‌شد، گفت: این دوربرگردان همسطح با توجه به اینکه در یکی از شریان‌های اصلی شهر قرار داشت، سبب بروز تصادفات زیادی می‌شد؛ از‌این‌رو با توجه به مطالعات ترافیکی شهر مشهد و در‌عین‌حال در پی درخواست شهروندان عملیات ساخت تقاطعی غیر همسطح در فرودین‌ماه امسال آغاز شد.

تسهیل در دسترسی به بولوار جانباز

وی تسهیل دسترسی شهروندان به بولوار جانباز با امنیت کامل را از دیگر مزایای این زیرگذر دانست و افزود: برای ساخت این تقاطع چندین معارض داشتیم که این معارضات برطرف شد؛ همچنین در زمان ساخت این تقاطع و در مقاطعی مسیر رفت‌و‌آمد شهروندان در دو سوی بولوار آزادی نیز با محدودیت مواجه می‌شد که در‌این‌باره همراهی مردم و صبوری شهروندان در زمان اجرای پروژه کمک بزرگی برای مدیریت شهری بود.

کاظمی درباره معارضات برطرف شده در این پروژه نیز گفت: در این پروژه، رفع معارض و جابه‌جایی تأسیسات شهری زیادی از جمله جابه‌جایی خط ۲۰ کیلو ولت برق در ۳۰۰ متر، جابه‌جایی خط لوله سایز ۷۰۰ آب در ۳۰۰ مترطول و جابه‌جایی لوله گاز ۲۰ اینچ با همکاری شرکت‌های خدماتی انجام شده است.

معاون عمران، حمل‌و‌نقل و ترافیک شهردار مشهد ادامه داد: اکنون پروژه دوربرگردان زیرگذر آزادی به جانباز دارای پیشرفت فیزیکی 73 درصدی است و تا بهمن‌ماه امسال آماده بهره‌برداری می‌شود.

وی ادامه داد: تاکنون اقداماتی نظیر بتن‌ریزی پشت قطعات نما، نصب قطعات پیش‌ساخته، آسفالت کندرو شرقی، جدول‌گذاری انتهای رمپ و کندرو شرقی، اجرای بستر تقویتی رمپ شرقی، اجرای فاضلاب و تخریب بتن اضافه روی شمع‌ها انجام شده است.

کاظمی تصریح کرد: اکنون اجرای شبکه فاضلاب جدید، خاک‌برداری رمپ غربی، اجرای سرشمع، اجرای شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی و چندین اقدام دیگر در دستورکار قرار گرفته است.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0783538818359
Qt: 0.58364176750183