شنبه, ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ۱۰:۳۱ ۱۹
طبقه بندی: اخبار
چچ
2KfYrNix2KfZiiDYt9ix2K0g2YfZhdin2YfZhtqv2Yog2KfZhti22KjYp9i3INiq2LHYp9mB2YrZg9mKINiv2LEg2LPYt9itINmF2YbYt9mC2Ycg2K/ZiA==

معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه دو خبر داد:

اجرای طرح هماهنگی انضباط ترافیکی در سطح منطقه دو

معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه دو مشهد با اشاره به طرح هماهنگی انضباط ترافیکی، گفت: این طرح در دو فاز فرهنگ‌سازی و اعمال اجرا خواهد شد که درحال حاضر و در سطح منطقه دو تنها در معبر بلوار توس حدفاصل میدان معراج تا توس ۷۵ و بلوارشهید قرنی حدفاصل مجد تا میدان توحید، انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو مشهد، محسن قره‌خانی با اشاره به اینکه طرح هماهنگی انضباط ترافیکی از ۱۴ آذرماه در سطح شهرداری منطقه دو آغاز شد، اظهار کرد: این طرح به منظور ایجاد مدیریت یکپارچه شهری در راستای اهداف و سیاست‌های پیش‌بینی شده در ماده ۱۰۸ قانون برنامه ششم توسعه کشور در حوزه حمل‌ونقل و ترافیک شهری است.

وی افزود: تعمیق فرهنگ و ارتقاء سرمایه اجتماعی در تبعیت از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی، بهبود وضعیت ترافیک و ایمنی معابر برای مجاوران و زائران، مدیریت یکپارچه شهری در زمینه عبور و مرور و مدیریت ترافیک، افزایش میزان تبعیت شهروندان (رانندگان و عابران پیاده) از قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و کاهش تخلفات رانندگی بخشی از اهداف طرح هماهنگی انضباط ترافیکی است.

معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه دو عنوان کرد: همچنین کاهش تعداد تصادفات، مجروحان، آسیب‌دیدگان و متوفیان ناشی از تصادفات رانندگی در شهر مشهد، همکاری درتحقق طرح و برنامه مصوب شهرداری در زمینه بهبود حمل‌ونقل شهری، همکاری در زمینه آموزش و فرهنگ ترافیک شهروندان و افزایش بهره‌وری نیروهای پلیس راهور از دیگر اهداف این طرح است.

قره‌خانی با اشاره به اینکه در ابتدا این طرح به صورت پایلوت در شهرداری منطقه هشت و ۱۱ اجرا شد، خاطرنشان کرد: در این طرح اتوبوسرانی، تاکسیرانی و الیت به کمک شهرداری مناطق و حوزه معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری مشهد و با همکاری پلیس راهور استان انجام می‌شود. در این طرح تخلفات آشکار و واضح ترافیکی ابتدا به صورت فرهنگ‌سازی به شهروندان اخطار داده شده و در فاز دوم در صورت انجام مجدد تخلف اعمال قانون خواهد شد.

وی عنوان کرد: در فاز ابتدایی تراکت و بنر در سطح منطقه نصب و پخش شد تا قوانین و طرح مربوطه به شهروندان اطلاع داده شود. در فاز ابتدایی کار ۶ روزه و بعد از اتمام آن وارد فاز عملیاتی می‌شود. درحال حاضر این طرح در سطح منطقه دو تنها در معبر بلوار توس حدفاصل میدان معراج تا توس ۷۵ و بلوار قرنی حدفاصل مجد تا میدان توحید انجام می‌شود.

معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه دو بیان کرد: یکی از اهداف این طرح کاهش تصادفات و جراحات ترافیکی است. گام ابتدایی طرح هماهنگی انضباط ترافیکی تا دوشنبه ۲۲ آذرماه ادامه پیدا خواهد کرد و سپس وارد فاز عملیاتی خواهد شد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.5451420148214
Qt: 1.4129316806793