یکشنبه, ۰۵ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۲۹ ۳۵
طبقه بندی: اخبار
چچ
2YbYp9mF2q/YsNin2LHZiiA2INmF2LnYqNixINmF2YbYt9mC2Ycg2KjZhyDZhtin2YUg2KjYp9mG2YjYp9mGINi02YfZitiv

نام بانوان شهید، زینت معابرمنطقه

نامگذاری 6 معبر منطقه به نام بانوان شهید

اسامی معابری که به نام بانوان شهید در منطقه نامگذاری گردیده است به شرح ذیل می باش؛ شهید زینب پورحسن فلاحی ا زشهدای دفاع مقدس ، شهید فاطمه چرخکار شهید، عزت اسماعیلی روشناوند شهید کنیز زنگویی از شهدای مکه ، شهید نرجس آهنچیان ،شهید عطیه البو عبادی ازشهدای دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ،شهرداری منطقه دو از نامگذاری 6معبر در منطقه به نام بانوان شهید خبر داد .

اگرچه یکی از عرصه هایی که زنان به خوبی در آن ایفای نقش داشته اند عرصه دفاع از کشور و انقلاب است، خیلی کم حضور آن ها را دیده ایم. زنان در حکم سربازان گمنامی بوده اند که همیشه درسایه مانده اند و ما از جانفشانی ها و مجاهدت هایشان کمتر شنیده ایم. پس کم دیدن یا کم شنیدنمان را از بانوان شهید به حساب نبودنشان نگذاریم..

اردیبهشت ماه امسال بود که شورای اسلامی شهر مزین شدن کوچه های مشهد به نام شهدای زن را به تصویب رساند. با روی کار آمدن شورا و مدیریت جدید شهری مشهد اجرای این مصوبه در دستور کار قرار گرفت. سرانجام مهرماه مراسم رونمایی از تابلوی برخی معابر مزین به نام شهدای زن برگزار شد. در آن جلسه سیده طاهره طهماسبی، مدیرکل زنان استانداری خراسان رضوی، آماری از شهدای زن استان داد و گفت: در استان خراسان رضوی ۹۷ بانوی گران قدر شهید شدند.

مشهد، پیشتاز در نام گذاری معابر به اسم شهدای زن

ناهید فربدنیا رئیس اداره نام گذاری معابر و تابلونویسی شهرداری مشهد است. حالا بعد از گذشت چند ماه، آن طور که او می گوید نام گذاری همه 42 معبری که به تصویب شورای شهر مشهد رسید، اجرایی شده و این معابرو فرعی های آن به نام بانوان شهید مزین شده است.

او کم وکیف نام گذاری معابر به نام شهدای زن را این طور توضیح می دهد: با همکاری بنیاد شهید استان، اسامی شهدای زن مشهدی اعلام شد و پس از تصویب مقرر شد که در محله هایی که نزدیکان درجه اول بانوان شهید مشهدی سکونت دارند، نام کوچه یا معبر به نام این شهیدان نام گذاری شود.به گفته او در این ارتباط 42 معبر فرعی و کوچه در چند ماه گذشته به نام شهدای زن مشهدی نام گذاری شده است. رئیس اداره نام گذاری خیابان ها و معابر شهرداری مشهد به استقبال مشهدی ها برای نام گذاری معابر به نام شهدای زن نیز اشاره می کند و می گوید: نکته دیگری که باید درباره این نام گذاری ها به آن اشاره و تأکید داشته باشیم این است که نام گذاری این تعداد معبر به نام شهدای زن در یک مدت کوتاه سبب شد این کلان شهر در میان دیگر شهرهای کشور پیشتاز شود.فربدنیا در ادامه تعداد شهدای زن مشهدی را 56 نفر ذکر می کند و می گوید: با این نام گذاری هایی که صورت گرفت اکنون چند شهید زن دیگر داریم که در مسیر ارتباط گیری و تماس با خانواده های این شهدا هستیم تا بتوانیم نام این بانوان را نیز در محله های آنان نصب کنیم.

گفتنی است : اسامی معابری که به نام بانوان شهید در منطقه نامگذاری گردیده است به شرح ذیل می باشد؛ خیابان شهید احمد قوامی 1/12واقع در توس 3 به نام بانوی شهید زینب پورحسن فلاحی ا زشهدای دفاع مقدس ،خیابان شهید خیاطی 12واقع در ابوطالب 1به نام بانوی شهید فاطمه چرخکار از شهدای مکه ، خیابان شهید شیشه چی 11واقع دربولوارحرعاملی 33به نام بانوی شهید عزت اسماعیلی روشناوند از شهدای حمله تروریستی کربلا ،سال 1388،خیابان شهید عزیزی 3/13واقع دربولوارشهید کامیاب 60به نام بانوی شهید کنیز زنگویی از شهدای مکه ، خیابان شهید آرام حائری 1/6واقع در بولوارعبدالمطلب 30به نام بانوی شهید نرجس آهنچیان از شهدای واقعه مکه ،خیابان شهید نقیبی 10واقع در بولوار عبدالمطلب 5به نام بانوی شهید عطیه البو عبادی ازشهدای دفاع مقدس .

همچنین در هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر، با تغییر نام معبرنکاح واقع در خیابان عبدالمطلب۲۲ به نام رئوف موافقت گردید .

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.2712553342183
Qt: 0.97225785255432