دوشنبه, ۰۶ دی ۱۴۰۰ ۰۹:۱۷ ۲۴
طبقه بندی: اخبار
چچ
2KjZh9mF2YbigIzZhdin2YfYmyDYqNmH2LHZh+KAitio2LHYr9in2LHZiiDYp9iyINiy2YrYsdqv2LDYsSDYotiy2KfYr9mKINio2Ycg2KzYp9mG2KjYp9iy

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد خبر داد:

بهمن‌ماه؛ بهره برداری از زیرگذر آزادی به جانباز

شانزدهم فروردین امسال بود که کلنگ ساخت دوربرگردان غیرهم‌سطح آزادی به جانباز با هدف گذاری 10ماه برای ساخت این زیرگذر به زمین خورد. ساخت این دوربرگردان غیرهم‌سطح، علاوه بر آسان سازی رفت وآمد خودروهایی که از بولوار آزادی قصد عزیمت به بولوار جانباز را دارند، باعث کاهش تصادفات می شود.

شانزدهم فروردین امسال بود که کلنگ ساخت دوربرگردان غیرهم‌سطح آزادی به جانباز با هدف گذاری 10ماه برای ساخت این زیرگذر به زمین خورد. ساخت این دوربرگردان غیرهم‌سطح، علاوه بر آسان سازی رفت وآمد خودروهایی که از بولوار آزادی قصد عزیمت به بولوار جانباز را دارند، باعث کاهش تصادفات می شود. دوربرگردان هم‌سطح بولوار آزادی اختلالات ترافیکی زیادی ایجاد کرده و خطرآفرین شده بود. 10ماه است که این دوربرگردان هم‌سطح بسته شده است و بنا به گفته مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد، زیرگذر غیرهم‌سطح آزادی به جانباز بهمن ماه در اختیار مردم قرار خواهد گرفت تا برای همیشه این مشکل چندین ساله ترافیکی شهر مشهد با پایانی خوش حل شود.

امیرسیاوش حجازی با بیان اینکه ساخت دوربرگردان آزادی به جانباز از مطالبات مردمی و همچنین جزو ضروریات ترافیکی شهر بود، اظهار کرد: باتوجه به اینکه دوربرگردان هم‌سطح بولوار آزادی سبب بروز تصادفات و کاهش ایمنی این مسیر می شد و از طرفی هم ترافیک شدیدی به ویژه در ساعات اوج شلوغی(چه از سمت میدان استقلال به سمت میدان قائم(عج) و چه برعکس) به وجود می‌آورد، ساخت دوربرگردانی غیرهم‌سطح در این مسیر احساس می شد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد افزود: ساخت این تقاطع جزو درخواست های مردمی به شمار می رفت. از این رو عملیات ساخت این زیرگذر غیرهم‌سطح در دستورکار مدیریت شهری مشهد قرار گرفت. وی با اشاره به اینکه در عملیات ساخت این زیرگذر معارضاتی وجود داشت، افزود: یکی از دغدغه های اصلی برای ساخت این تقاطع، وجود معارضات بود که خوشبختانه این معارضات با همراهی دستگاه های مختلف برطرف شد و البته در 2مقطع برای عملیات ساخت زیرگذر، بخشی از بولوار آزادی مسدود شد که خوشبختانه مردم به خوبی همراهی کردند.

حجازی ادامه داد: عملیات اجرایی زیرگذر دوربرگردان آزادی به جانباز با هزینه ای بیش از 700میلیارد ریال درحال انجام است و همان طور که وعده داده شده بود، این پروژه تا بهمن امسال در اختیار شهروندان قرار می گیرد. وی درباره آخرین وضعیت پیشرفت پروژه نیز گفت: پروژه زیرگذر دوربرگردان آزادی به جانباز 80درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم با ساخت این زیرگذر دوربرگردان شاهد کاهش تصادفات و نیز ایمنی رفت وآمد خودروها و کم شدن ترافیک باشیم.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8680233955383
Qt: 1.8638787269592