شنبه, ۱۱ دی ۱۴۰۰ ۱۰:۱۲ ۳۲
طبقه بندی: اخبار
چچ
2YfZgdiqINmI2YbZitmFINmF2YrZhNmK2KfYsdivINiq2YjZhdin2YYg2YfYstmK2YbZhyDZhdin2YfYp9mG2Ycg2LHZgdiqINmIINix2YjYqA==

معاون فنی و اجرایی شهرداری منطقه2 خبر داد؛

هفت ونیم میلیارد تومان هزینه ماهانه رفت و روب

870نفر کارگر، رفت و روب کوچه‌ها و خیابان‌های منطقه را به عهده دارند.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو ، معاون فنی و اجرایی منطقه دو ازهزینه هفت ونیم میلیارد ماهانه رفت و روب معابر منطقه خبر داد.

محسن قره خانی می‌گوید: 870نفر کارگر، رفت و روب کوچه‌ها و خیابان‌های منطقه را به عهده دارند. هر شب بین 300تا 350 تن زباله نیز جمع‌آوری می‌شود. 30میلیون مترمربع مساحت معابر منطقه است. محسن قره‌خانی ادامه می‌دهد نظافت 6میلیون مترمربع از معابر مکانیزه انجام می‌شود و با پنج‌عدد خودرو نیز جارو 24میلیون مترمربع به‌طور سنتی و توسط نیروهای خدماتی انجام می‌شود. رفت و روب معابر از ساعت 4صبح تا 12ظهر ادامه دارد و بین ساعت 4تا 6 صبح به رفت و روب معابر اصلی اختصاص دارد.

او می‌افزاید: رفت و روب معابر اصلی هر روزه است اما معابر فرعی در روزهای تعطیل انجام نمی‌شود. رفت و روب معابر تنها در محله فرامرز عباسی از ساعت 12شب تا 8صبح است و در سایر محلات صبح تا ظهر انجام می‌شود. در محله اسماعیل‌آباد به‌دلیل وجود متکدیان و معتادان کارتن‌خواب، دوبار رفت و روب را انجام می‌دهیم. هزینه ماهانه رفت و روب و زباله‌گیری منطقه که توسط سه‌پیمانکار خصوصی انجام می شود 7ونیم میلیارد تومان است.

قره‌خانی ادامه می‌دهد: در منطقه 300هزارمتر جدول داریم. شست‌وشوی بخشی از این جدول‌ها توسط خودرو مخصوص انجام می‌شود . شستن بخشی از جدول‌ها نیز توسط کارگران و به‌طور سنتی انجام می‌شود. سه‌تانکر فشار قوی نیز خیابان‌ها و جایگاه‌های زباله را نظافت می‌کنند به‌علاوه به‌وسیله یک دستگاه گاری‌شوی روزانه به‌طور متوسط 70تا 80گاری گالوانیزه 1100لیتری نظافت و شست‌وشو می‌شود. شش‌خاور و کمپرسی و پنج‌تا بازوغلتان، یک توماس و یک تراکتور جمع‌آوری نخاله و زباله را روزانه در منطقه انجام می‌دهند.

او درباره رفت و روب نامناسب در شهیدفرمانبر واقع در کوچه توس75 که موجب گله اهالی است توضیح داده و می‌گوید: طی بررسی‌هایی که انجام شد معبر شهیدفرمانبر6 یکی از معابر منطقه ما ست که نظافت در آن روزانه و تا ظهر انجام می‌شود. امکان دارد در ساعات بعد از ظهر اطراف مخازن زباله‌هایی ریخته شود که اجتناب‌ناپذیر است.

قره‌خانی اضافه می‌کند: ما در منطقه 550باکس داریم که توسط دستگاه شست‌وشو و ضدعفونی می‌شود. درصورت خرابی دستگاه شست‌وشو توسط مخازن پرفشار شست‌وشو و ضدعفونی می‌شود.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.3024439811707
Qt: 0.96624827384949