یکشنبه, ۱۹ دی ۱۴۰۰ ۰۸:۱۹ ۳۴
طبقه بندی: اخبار
چچ
2LPYp9iu2KogNCDZh9iy2KfYsSDZhdiz2YPZhiDYr9ixINin2LPZhdin2LnZitmE4oCM2KLYqNin2K8=

عملیات اجرایی طرح نهضت ملی مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی در مشهد آغاز شد

ساخت 4 هزار مسکن در اسماعیل‌آباد

عملیات اجرایی طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن با حضور وزیر راه و شهرسازی و استاندار خراسان رضوی در بافت فرسوده روستای «اسماعیل‌آباد» مشهد آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو به نقل ازاداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، عملیات اجرایی طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن روز جمعه با حضور رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی و یعقوبعلی نظری استاندار خراسان رضوی در بافت فرسوده روستای «اسماعیل‌آباد» مشهد آغاز شد.

گفتنی است؛ مجموعه ۴۴ هکتاری پروژه نوید از طرح‌های نهضت ملی جهش تولید مسکن در منطقه حاشیه شهر مشهد (اسماعیل‌آباد) است که در آن چهار هزار واحد مسکونی با اولویت واگذاری به ایثارگران، خانواده شهدا و جوانان فاقد مسکن ساخته می‌شود. سهم خراسان رضوی از طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن در ابتدا ۹۳ هزار واحد مسکونی بود که به ۱۰۰ هزار واحد افزایش یافت و تاکنون ۱۷۴ هزار متقاضی از این استان در طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن شرکت کرده‌اند که بیشترین آن‌ها مربوط به مشهد بوده است.

شایان ‌ذکر است؛ برای بخشی از طرح نهضت ملی جهش تولید مسکن زمین به ‌صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد اما ضمن پرداخت تسهیلات به متقاضیان از مشارکت مردم، بخش خصوصی، انبوه‌سازان و سازندگان مسکن برای اجرای این طرح بهره گرفته می‌شود.

ساخت 4 هزار واحد طی 3 تا 5 سال آینده

مجموعه ۴۴ هکتاری روستای اسماعیل‌آباد از سکونتگاه ‌های غیررسمی و مناطق محروم شهر مشهد است که ۱۲ هکتار از زمین‌های آن به ساخت چهار هزار واحد مسکونی در بلوک‌ها با ساختمان‌های سه تا پنج طبقه طی چهار سال اختصاص می‌یابد و بقیه این اراضی صرف ساخت مجتمع‌ های خدماتی، تجاری و آموزشی خواهد شد.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0845473607381
Qt: 0.69067120552063