چهارشنبه, ۲۲ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۱۷ ۲۸
طبقه بندی: اخبار
چچ
2KjZh9iz2KfYstmKINm+2YrYp9iv2YfigIzYsdmI2YfYp9mKINmF2LnYp9io2LEg2b7Ysdiq2LHYr9ivINiz2LfYrSDZhdmG2LfZgtmHINiv2Yg=

با هدف ایجاد پیاده‌رو ایمن صورت گرفت؛

بهسازی پیاده‌روهای معابر پرتردد سطح منطقه دو

شهردار منطقه دو مشهد گفت: در راستای بهبود و بهسازی پیاده‌روهای سطح منطقه، پروژه مرمت پیاده‌رو( پیشنهادی شهروندان) به‌صورت پراکنده در معابر مختلف منطقه از جمله ابوطالب، عبدالمطلب، مطهری، کریمی، فردوسی، جانباز و ... به متراژ تقریبی یک هزار و 400 مترمربع و با هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد و 400 میلیون ریال از نیمه مهرماه سال جاری آغاز و تا بهمن ماه به اتمام خواهد رسید.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو مشهد، حجت فرقانی با اشاره به اینکه مناسب‌سازی فضاهای شهری به ویژه پیاده‌رو یکی از موضوعات اساسی در مدیریت شهری است، اظهار کرد: پیاده‌روسازی از جهت اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و... در زندگی شهروندان تاثیر عمده و نقش برجسته‌ای دارد.

وی افزود: پیاده‌روسازی و ایجاد فضای مناسب برای عابران پیاده از لحاظ زیباسازی و تعاملات اجتماعی بسیار مهم و حائز اهمیت است. پیاده‌روها باید استاندارد بوده و قابلیت پیاده‎‌روی مطمئن را برای شهروندان داشته باشد. پیاده‌رو غیراستاندارد می‌تواند سبب ایجاد بسیاری از تعاملات مثبت بین شهروندان شود.

شهردار منطقه دو مشهد عنوان کرد: از آنجایی که تامین امنیت شهروندان هنگام عبور و مرور از معابر یکی از مهم‏ترین وظایف شهرداری‏ها محسوب می‏شود، در راستای بهسازی و استانداردسازی پیاده‏‌روها در حفظ امنیت و آرامش شهروندان تلاش می‏شود. به همین دلیل بازسازی و ساخت پیاده‌روها از جمله فعالیت‌های مستمر در دستور کار شهرداری منطقه دو مشهد است.

فرقانی ادامه داد: در راستای بهبود و بهسازی پیاده‌روهای سطح منطقه، پروژه مرمت پیاده‌رو( پیشنهادی شهروندان) به‌صورت پراکنده در معابر مختلف منطقه از جمله ابوطالب، عبدالمطلب، مطهری، کریمی، فردوسی، جانباز و ... به متراژ تقریبی یک هزار و 400 مترمربع و با هزینه‌ای بالغ بر پنج میلیارد و 400 میلیون ریال از نیمه مهرماه سال جاری آغاز و تا بهمن ماه به اتمام خواهد رسید.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.8292926152547
Qt: 1.8226549625397