سه شنبه, ۲۸ دی ۱۴۰۰ ۱۲:۲۴ ۳۰
طبقه بندی: اخبار
چچ
2LfYsditINmC2LHYp9ixINiy2YrYp9ix2Ko7INqv2KfZhdmKINiv2LEg2LHYp9iz2KrYp9mKINin2YHYstin2YrYtCDZg9mF2Yog2Ygg2YPZitmB2Yog2LLZitin2LHYqiDYr9ixINmF2LTZh9ivINin2LPYqg==

طرح قرار زیارت؛

طرح قرار زیارت; گامی در راستای افزایش کمی و کیفی زیارت در مشهد است

قرار زیارت با هدف تسهیل در امر زیارت مجاوران و رفاه سالمندان و مشتاقان زیارت بارگاه منور رضوی، همه روزه توسط ۱۰ دستگاه اتوبوس از مساجد سطح شهر به ویژه مساجد حاشیه شهر بصورت رفت و برگشت انجام می‌شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، قرار زیارت با هدف تسهیل در امر زیارت مجاوران و رفاه سالمندان و مشتاقان زیارت بارگاه منور رضوی، همه روزه توسط ۱۰ دستگاه اتوبوس از مساجد سطح شهر به ویژه مساجد حاشیه شهر بصورت رفت و برگشت انجام می‌شود که این تعداد در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به ۱۵ دستگاه افزایش می‌یابد.

سابقه این طرح به سال ۹۵‌ می رسد و پس از مدتی وقفه به علت شیوع کرونا مجددا فعال گردید این طرح به همت معاونت گردشگری و زیارت این سازمان و با مشارکت سازمان اتوبوسرانی در حال اجراست و در ایام خاص سال مانند دهه کرامت و دهه آخر صفر با امکاناتی دیگر ازجمله آموزش آداب زیارت، معرفی اماکن حرم مطهر، اجرای صلوات خاصه، مدح خوانی، همراهی روحانی‌ و راهنما و توزیع بسته متبرک همراه خواهد بود.

در این طرح مشارکتی برای مسیر رفت و برگشت تعداد مشخصی پرداخت من کارت از سوی مساجد پیش بینی شده و علاقه مندان برای مدت سه ساعت به زیارت خواهند پرداخت .

زیارت دسته جمعی، آشنایی با اماکن حرم مطهر، بهره مندی از برنامه های فرهنگی حرم مطهر و سهولت رفت و آمد به حرم از تجارب لذت بخش و نکات مثبت این طرح است علاقه مندان می‌توانند از طریق هماهنگی با مساجد محل اقامت خود ۲۴ ساعت قبل با شماره ۳۱۳۵ (تلفن راهنمای زائر شهرداری مشهد) تماس گرفته و درخواست خود را اعلام کنند تا نسبت به هماهنگی های لازم و زمانبندی اقدام شود.

منبع:
آدرس کوتاه شده:
No Cache
Gt: 1.0698099136353
Qt: 0.70150542259216