اوقات شرعی
  • چهارشنبه،29 آبان 1398
  • ورود
 
       
      • بخشهای خبری
      •  
        منبع خبر : اداره روابط عمومی منطقه 2
        تعداد بازدید: 83
        کد: 165529
        تاریخ انتشار:
        ۱۳۹۷/۱۰/۱۱

        برگزاری نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه 2

        شوراهای اجتماعی محلات نمایندگان حقیقی و حقوقی شهروندان و پل ارتباطی میان مردم و شهرداری محسوب می شود که می توانند در بسیاری از به برنامه ریزی های شهری کمک شایانی داشته باشند.
        برگزاری نشست فصلی شوراهای اجتماعی محلات منطقه 2

        شهردار منطقه دو مشهد گفت: جامعه بدون مشارکت و مشورت جمعی نمی‌تواند مسیرتوسعه پایدار شهری را طی کند.
        به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه دو مشهد، جلال قربانی در نشست فصلی شورای اجتماعی محلات منطقه 2 که با حضور شهناز رمارم و رمضانعلی فیضی از اعضای شورای اسلامی شهر مشهد برگزارگردید،خاطرنشان کرد: با گسترش شهرها و شهر نشینی طبیعتا انجام همه امور با منابع انسانی و امکانات ادارات دولتی کار سختی است و شوراهای اجتماعی محلات نقش موثری در خدمت رسانی مطلوبتر خواهند داشت.
        وی افزود: شوراهای اجتماعی محلات نمایندگان حقیقی و حقوقی شهروندان و پل ارتباطی میان مردم و شهرداری محسوب می شود که می توانند در بسیاری از به برنامه ریزی های شهری کمک شایانی داشته باشند.
        قربانی گفت: برای تصمیمات کلان شهری باید به جزئیات توجه کرد که این موثر نمی‌شود مگر وقتی که مردم خودشان در قالب شورای محلات مشارکت داشته و تصمیم گیری کنند.
        در ادامه رمضانعلی فیضی، رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر با بیان اینکه منطقه 2 دارای بافت دوگانه برخوردار و کم برخوردار است، گفت: ما در مدیریت شهری جدید و شورای پنجم اولویت خدمت رسانی و ارتقای سطح رفاه اهالی مناطق پیرامونی قرار داده ایم.
        وی افزود: مردم مناطق پیرامونی و حاشیه شهر را زنان و مردان مون و انقلابی تشکیل داده اند که ما در شورای اسلامی پنجم مدافع حقوق آنان خواهیم بود.
        فیضی تصریح کرد: در جلسات فصلی شوراهای اجتماعی محلات مناطق نظرات تمامی اعضای شورا درخصوص مشکلات محلات جمع آوری خواهد شد و براساس اولویت و مهم ترین مشکل از نزدیک به بازدید محلات می رویم و آنها را پیگیری و رسیدگی میکنیم.
        رییس کمیسیون مناطق پیرامونی و کم برخوردار شورای شهر مشهد با بیان اینکه دستان شوراهای اجتماعی محلات باید در دستان شورای شهر باشد گفت: ما میتوانیم همه مشکلات را با مشارکت، صبر و شکیبایی و اولویت بندی از سر راه برداریم و با اراده بیشتر خدمتگذار زائرین و مجاورین امام رضا(ع) باشیم.
        در ادامه جلسه پرسش و پاسخی میان اعضای شوراهای اجتماعی محلات منطقه 2 با مسوولین حاضر صورت گرفت، که نمایندگان محلات جانباز، عامل، آیت الله عبادی، ایثارگران، نوید و فدک در خصوص مشکلات موجود در محله خود پیشنهادات و انتقادات خود را بیان کردند.
        این نمایندگان مسائلی از قبیل، کمبود فضای سبز، کمبود فضاهای ورزشی برای بانوان، مشکلات طرح الیت، آسفالت معابر، نبود اعتبارات کافی برای شورای اجتماعی محلات و ... مطرح کردند که از سوی شهردار منطقه2 و اعضای حاضر شورای اسلامی شهر در جلسه پاسخ داده شد.
         

        تعداد بازدید: 83
        نام:
        پست الکترونیک:
        شرح نظر:
        کد امنیتی:
         
        0 0
        آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر